Sākums
 
Par mums
Kontakti
Struktūra
 
Projekti
Šķirnes
Publikācijas
Zinātnieki praksei
 
Jaunumi
Pasākumi
 
Sēklu piedāvājums
Iepirkumi
 
Jautājumi/Atbildes
 
Lapas karte
 
Jaunumi Uz sākumu  Lapas karte  Drukāt 
 Saites
 [ Arhīvā - 60 ]
Par EUROLEGUME rezultātiem starptautiskajā konferencē Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā Ievietots:
22.06.2017.

Jau 11. starptautiskā zinātniski praktiskajā konference “Vide. Tehnoloģijas. Resursi”notika Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā, 15.-17. jūnijā pulcējot zinātniekus no vairāk kā desmit valstīm.

AREI tajā pārstāveja: Ekonomikas nodaļas Lauku attīstības daļas pētniece Mg.oec Inese Biukšāne, uzstājoties ar ziņojumu ‘Competitiveness of the fishery sector in Latvia'; Laukaugu selekcijas un ģenētikas nodaļas zinātniskā asistente Inga Stafecka un vadošā pētniece Dr.agr. Veneranda Stramkale, uzstājoties ar ziņojumu “Diseases diversity for flax genetic resources in Latvia “; Agroekoloģijas nodaļas vadošā pētniece Dr.agr.Līvija Zariņa, uzstājoties ar ziņojumu “Effectiveness of rhizobial strains on the faba bean development and yield in soddy podzolic soils “, kas tika sagatavots bāzējoties uz 7. IP projekta Nr. 61378 – EUROLEGUME ietvaros veikto pētījumu rezultātu bāzes.

Par PRODIVA rezultātiem pie sadarbības partnera Ievietots:
06.06.2017.

Semināra dalībnieki rudzu 'Kaupo' laukā6. jūnijā z/s ”Ķelmēni” notika seminārs Nezāļu ierobežošanas iespējas graudaugu sējumos bioloģiskajā lauksaimniecībā, un tajā vadošā pētniece Līvija Zariņa iepazīstināja ar jaunāko nezāļu ierobežošanā strādājot saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības metodēm. Sadarbojoties sešām Ziemeļeiropas valstīm projekta PRODIVA (Augu daudzveidības un nezāles) ietvaros apkopota šo valstu labākā pieredze. Seminārā varēja iepazīties ar daļu no šī apkopojuma.

Seminārā par nezāļu ierobežošanas paņēmieniem kultūraugu sējumos un nezāļainības vērtēšanā, saimniekojot bioloģiski ar fundamentālo zināšanu bāzi dalījās LLU asoc.prof.Dzidra Kreišmane, bet saimniecības īpašnieks Juris Paulovičš un agronome Inta Serģe, kopā ar Gulbenes KB augkopības konsultanti Ingrīdu Steinbergu demonstrēja ecēšanas reižu ietekmi uz vasarāju labību nezāļainību.

Uzsākts Interreg V-A Latvija – Lietuva Programmas 2014-2020 projekts CATCH POLLUTION Ievietots:
19.04.2017.

Ar 2017. gada aprīli Agroresursu un ekonomikas institūts kā projekta partneris, kopā ar Aleksandra Stulginska universitāti, vadošā partnera - Lietuvas Vides politikas centrs vadībā uzsācis projekta “Optimāli uztvērējaugu izmantošanas risinājumi pārrobežu upju- Venta un Lielupe- baseinu piesārņojuma mazināšanai“, īstenošanu.

Projektu īstenos AREI Agroekoloģijas nodaļa Dr.agr. Līvijas Zariņas vadībā.

Projekta uzsākšanas sanāksme notika Šauļos, 19. aprīlī, savukārt, projekta darba grupas sanāksme, kurā tika izdiskutēti darba uzdevumi, notika 2.maijā- Stendes PC.


 [ Arhīvā - 60 ]

Atpakaļ Uz augšu
serveris.lv e-pasts
 Admin AREI Priekuļu pētniecības centrs
Zinātnes iela 2, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads LV4126     tel: 64130162, fakss: 64107217, e-pasts: arei@arei.lv