Sākums
 
Par mums
Kontakti
Struktūra
 
Projekti
Šķirnes
Publikācijas
Zinātnieki praksei
 
Jaunumi
Pasākumi
 
Sēklu piedāvājums
Iepirkumi
 
Jautājumi/Atbildes
 
Lapas karte
 
Jaunumi Uz sākumu  Lapas karte  Drukāt 
 Saites
 [ Jaunākie raksti 0 ]     Arhīva lapas:    1    2    3    4    5    6    7    8
Agrosym 2017 Ievietots:
16.10.2017.

Noslēdzies starptautiskais lauksaimniecības zinātniskais simpozijs AGROSYM 2017, kas tradcionāli notiek Bosnijā un Hercegovinā. Simpozijs bija pārstāvēts no 84 valstīm, tajā tika prezentēti vairāk kā 1300 ziņojumi.

AREI zinātnieki simpozijā piedalījās Augkopības, Bioloģiskās lauksaimniecības un Vides aizsardzības un dabas resursu vadības sekcijās sniedzot trim mutiskos un stenda ziņojumu:

L. Melece “PROMISING AMMONIA MITIGATION OPTIONS IN LATVIA'S AGRICULTURE”.

L. Melece ”ORGANIC FARMING DEVELOPMENT IN LATVIA: SUPPORTING INNOVATIVE INITIATIVES”.

L. Zariņa u.c. “EFFECT IN WEED MANAGEMENT IN ORGANIC CROPPING SYSTEMS".

V. Šterna u.c. “Evaluation of the composition of wheat grains grown in Latvia and Norway”.

Agrosym 2017_prezidijsPlenārsēdes laikāDr.agr.Līvija Zariņa uzstājās ar ziņojumu “EFFECT IN WEED MANAGEMENT IN ORGANIC CROPPING SYSTEMS”
Lauka dienas par uztvērējaugiem! Ievietots:
22.09.2017.

Projekta CATCH POLLUTION ietvaros notika divi semināri-lauku dienas “Uztvērējaugi- starpkultūras un to nozīme upju baseinu piesārņojuma samazināšanā”:

20.oktobrī -Lielupes upes baseina teritorijā- Auces novada Vītiņu pagastā,

24.oktobrī- Ventas upes baseinā- Talsu novada, Lībagu pagastā, Stendes pētniecības centrā.

Vairāk- šeit: http://www.arei.lv/lv/raksts/2017-10-23/catch-pollution-lauku-dienas

Programmas-šeit:

20.10.2017. http://www.arei.lv/lv/notikumi/2017-09-26/projekta-catch-pollution-ietvaros-organizeta-lauku-diena-ppc

24.10.2017. http://www.arei.lv/lv/notikumi/2017-09-26/projekta-catch-pollution-ietvaros-organizeta-lauku-diena-spc
 

Viesi no Polijas Ievietots:
21.09.2017.

Lai iepazītos ar AREI pētījumiem agroekoloģijas jomā, 20.septembrī Stendes pētniecības centrā viesojās Poznaņas Dzīvības zinātņu universitātes (Poznań University of Life Sciences) Agronomijas fakultātes profesores- Katarzyna Panasiewicz un Agnieszka Faligowska.

Ar zinātniekiem no Poznaņas institūta Agroekoloģijas nodaļa veic kopīgus pētījumus projekta PRODIVA ietvaros, un šobrīd tiek strādāts pie kopīgu nākošo projektu pieteikumu gatavošanas.

Riga Food 2017 Ievietots:
06.09.2017.

Ikgadējās izstādes Riga Food ietvaros AREI Priekuļu un Stendes PC zinātnieki ar ekspozīciju piedalījās stendā "Inovācija- pārtikai".

Šī gada aktualitāte- pākšaugu daudzveidība uzturā.

CATCH POLLUTION partneru sanāksme Ievietots:
08.08.2017.

10.augustā notika Interreg V-A Latvija–Lietuva Programmas 2014-2020 projekta CATCH POLLUTION  “Optimāli uztvērējaugu izmantošanas risinājumi pārrobežu upju- Venta un Lielupe-baseinu piesārņojuma mazināšanai“ partneru 2. sanāksme. Programmā paredzētas partneru atskaites par paveikto pirmajos četros mēnešos un par aktualitātēm turpmākajos divos mēnešos, kad noslēdzas projekta pirmais pārskata periods.

Seminārs- pākšaugu lauku diena Stendē Ievietots:
08.08.2017.

31.jūlijā AREI Stendes pētniecības centrā interesenti tika aicināti iepazīties ar ZM atbalstītā pētījumu projekta "Pākšaugi-alternatīva sojas izmantošanai proteīnbagātas spēkbarības ražošanā: audzēšanas agrotehniskais un ekonomiskais pamatojums Latvijas apstākļos" rezultātiem. Tajā par jaunākajiem pākšaugu pētījumiem stāstīja Dr.agr. Līvija Zariņa.

Attēli-šeit:http://www.arei.lv/lv/attelu-galerijas/2017-07-31/paksaugu-lauku-diena-stendes-petniecibas-centra
 

Programma- šeit:http://www.arei.lv/lv/notikumi/2017-02-15/paksaugu-dienas-stends-petniecibas-centra

LBLA Padomes sēde Priekuļu PC Ievietots:
08.08.2017.

18.jūlijā Priekuļu pētniecības centrā notika biedrības „Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija” Padomes sēde, un tajā vadošās pētnieces Dr. agr. Arta Kronberga, Dr.agr. Līvija Zariņa iepazīstinās arī ar Eiropas Savienības 7.Ietvara programmas projekta „Tauriņziežu audzēšanas veicināšana Eiropā proteīna nodrošināšanai pārtikā un lopbarībā ilgtspējīgas lauksaimniecības apstākļos” (EUROLEGUME ) un ERA-NET Core Organic PLUS projekta “Augu daudzveidība un nezāles” (PRODIVA ) pētījuma rezultātiem.

Izmēģinājumu skate Ievietots:
12.07.2017.

11. jūlijā institūtā notika ikgadējā izmēģinājumu skate. Saskaņā ar tās programmu viesi tika iepazīstināti gan ar paveikto 2016. gadā, gan ar plāniem tuvākajā nākotnē.

Dienas kārtībā galvenie ziņojumi bija:

Agroresursu un ekonomikas institūta pirmais darbības gads, ZP priekšsēdētāja Dr.oec. Ligita Melece.

Priekuļu pētniecības centra aktualitātes 2016.-2017. gadā, Dr.agr. Arta Kronberga.

Anatomiskās, morfoloģiskās un fizioloģiskās izmaiņas kukurūzai (Zea maiys L.) un lauka pupām (Vicia faba L.) cinka ietekmē, Mg.biol. Lāsmas Rābante.

Centrbēdzes minerālmēslu izkliedētāju darba kvalitāte, Bc.Artūrs Lozbergs.

Ar izmēģinājumu laukiem iepzīstināja AREI Priekuļu pētniecības centra Agroekoloģijas daļas vadītāja Dr.agr. Līvija Zariņa un Selekcijas un ģenētikas daļas vadītāja Dr.agr. Arta Kronberga.

Lauku diena 2017 Ievietots:
11.07.2017.

Šogad Lauku diena tika iekļauta Novada svētku programmā. Tās apmeklētājiem bija iespēja izvēlēties divu veidu maršrutus: padziļināto, kurā akcents tika likts uz izmēģinājumiem bioloģiskajā laukā un īsajā maršŗutā, kurā interesenti varēja iepazīties ar laukaugu šķirnēm.Ar projektu PRODIVA un Pākšaugi – alternatīva sojas izmantošanai proteīnbagātas spēkbarības ražošanā: audzēšanas agrotehniskais un ekonomiskais pamatojums Latvijas apstākļos sīkāk iepazīstināja to vadītāja Dr.agr. L. Zariņa, ar projekta EUROLEGUME izmēģinājumiem- Dr.agr. A.Kronberga un Dr.agr. L. Zariņa, bet par pētījumiem par šķirņu un populāciju maisījumiem- Mg. I. Ločmele.

Starptautiska konference “Bioloģiski rītdienas pārtikas sistēmai” Ievietots:
05.07.2017.

Š.g. 19.-21. jūnijā Somijā, Mikkeli universitātē, notika Ziemeļvalstu lauksaimniecības zinātnes asociācijas (NJF) un Somijas bioloģiskās lauksaimniecības institūta organizēta starptautiska konference “Bioloģiski rītdienas pārtikas sistēmai” (Organics for tomorrow’s food systems). Tajā, prezentējot ERA-NET Core Organic PLUS projekta PRODIVA un 7. IP projekta EUROLEGUME ietvaros veikto pētījumu rezultātus, piedalījās vadošā pētniece Līvija Zariņa uzstājoties ar mutisko ziņojumu “Pasējas augu potenciāls nezāļu ierobežošanā bioloģiskajā lauksaimniecībā” (Potential of cover crops for weed management in organic cropping) un stenda ziņojumu “Zirņu genotipa un vides mijiedarbība bioloģiskajās augkopības sistēmās” (Genotype and environment interaction on field pea cultivars in organic cropping system). Savukārt, stenda ziņojumu par auzu šķirnēm "Evaluation of different oat varieties to identify prospective breeding lines for organic agriculture" sniedza vadošā pētniece Sanita Zute.

Konferencē piedalījās ap 90 zinātnieki no 13 valstīm.

Ziņojumu skatīt šeit.

Par prezentēto tēmu sagatavots arī īsais raksts, kas pieejams elektroniskajā vidē šeit http://orgprints.org/31760/1/NJF Seminar 495. 4th organic Conference Organics for tomorrow's food systems. Proceedings.pdf


 [ Jaunākie raksti 0 ]     Arhīva lapas:    1    2    3    4    5    6    7    8

Atpakaļ Uz augšu
serveris.lv e-pasts
 Admin AREI Priekuļu pētniecības centrs
Zinātnes iela 2, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads LV4126     tel: 64130162, fakss: 64107217, e-pasts: arei@arei.lv